loading...

سبك زندگي

مطالب روانشناسي

بازدید : 188
11 زمان : 1399:2

احتمالا يكي از آرزو‌هاي هميشگي شما پولدار شدن است، اما آيا آماده پولدار شدن هستيد؟ شايد تعجب كنيد، اما پولدار شدن هم آمادگي مي‌خواهد. پول به دست آوردن ساده نيست، بلكه تلاشي بيش از آنچه فكرش را بكنيد، مي‌خواهد. براي پولدارتر شدن، شما بايد باهوش تر، سخت كوش‌تر و فداكارتر باشيد. اما اگر هنوز هم به ثروتي كه مي‌خواهيد نرسيده ايد، بايد به دنبال دليل آن باشيد. شايد دليل آن يكي از عواملي كه در ادامه برايتان آورده ايم، باشد.

چرا ثروتمند نمي‌شويم؟

شما نمي‌توانيد پولتان را جمع كنيد

آيا شما هم جزو آن دسته از افرادي هستيد كه نمي‌توانيد پول تان را جمع كنيد؟ به راستي چرا؟ حتما بهانه شما اين است: «من درآمد زيادي ندارم»، اما اين جواب قانع كننده‌اي نيست. اگر شما نتوانيد كه ۱۰% از در آمدتان را كنار بگذاريد، حتي اگر درآمد شما دو برابر شود، باز هم نمي‌توانيد پولي جمع كنيد. در واقع اين كه شما قادر به انجام اين كار نيستيد، ربطي به ميزان درآمد شما ندارد، بلكه به طرز فكرتان باز مي‌گردد. تحقيقات نشان داده، افرادي كه تمام پول شان را خرج مي‌كنند و نمي‌توانند هيچ پولي كنار بگذارند، برنامه زندگي شان را بر اساس ميزان درآمدشان مي‌چينند. هزينه‌هاي دو هفته اخيرتان را نگاه كنيد؟ كداميك غيرضروري بوده است؟ ما شرط مي‌بنديم كه شما ۱۰% هزينه هايتان را صرف چيز‌هايي كه واقعا بدان نيازي نداشتيد، كرده ايد. به بيان ديگر شما ۱۰% پول تان را دور ريخته ايد.

انتظار داريد كه سريع پولدار شويد

ثروت واقعي ناگهان به دست نمي‌آيد. بلكه شما بايد پله‌ها را يكي يكي و پشت سر هم بگذرانيد تا به ثروت واقعي برسيد. شما هميشه با خودتان فكر مي‌كنيد كه اگر همين حالا ۱ ميليارد داشتيد، با آن چه مي‌كرديد؟ اين بيشتر شبيه به لاتاري ست؛ بنابراين به جاي اين كه وقت تان را صرف خيالپردازي كنيد، بهتر است كه بلند شويد و براي ثروتمند شدن تلاش كنيد. افراد ثروتمند، وقت شان را تلف نمي‌كنند، آن‌ها هدفي بلند مدت در سر دارند و براي رسيدن به آن صبر مي‌كنند. در واقع ثروت به مرور زمان به دست مي‌آيد؛ بنابراين براي رسيدن به آن نبايد عجول باشيد.

منتظر زمان مناسب هستيد

يكي ديگر از اشتباهاتي كه اكثر آدم‌ها با آن مواجه مي‌شوند، اين است كه براي شروع پكاري، منتظر زماني مناسب هستند، در حالي كه اين زمان هيچگاه فراهم نمي‌شود. اگر شما منتظر فرصتي باشيد تا همه چيز بر وفق مرادتان باشد، سپس قدم اول را برداريد، بدانيد كه تنها وقت تان را هدر كرده ايد، بي آنكه شرايط ايده آل برايتان فراهم شود. واقعيت اين است كه شرايط ايده آل هيچگاه برايتان فراهم نمي‌شود. زمان حال، بهتر از هر زماني ديگري ست، بنابراين آن را از دست ندهيد. تنها هدف شما بايد حركت كردن به سمت جلو باشد.

مغرور هستيد

اشتباه برداشت نكنيد، شما بايد از آنچه داريد، خوشحال باشيد، اما نبايد غرور بيجا داشته باشيد به طوري كه مانع از پيشرفت شما شود. به شما براي زندگي روي اين كره خاكي، زماني داده شده است، چرا از تك تك لحظات آن استفاده نكنيد؟ فقير بودن بدين معني ست كه شما از خودتان در برابر اتفاقاتي كه برايتان مي‌افتد، محافظت نكنيد، فقير بودن يعني شما فرصت هايتان را يكي پس از ديگري از دست دهيد يا اين كه به خودتان مغرور باشيد و خود مانع پيشرفت خودتان شويد؛ بنابراين غرورتان را كنار بگذاريد و تا لحظه مرگ براي رسيدن به ثروت و قدرت تلاش كنيد.

فكر مي‌كنيد كه سخت‌كوشي تنها شرط پولداري است

اگر قرار بر اين بود كه هر كسي بيشتر كار كرده پولدارتر باشد، اكنون كارگران معادن بايد ثروتمندترين بودند. اما واقعيت اين است كه سخت كوشي تنها دليل ثروتمند بودن نيست بلكه يكي از عوامل آن است. شما بايد فاكتور‌هاي زيادي براي رسيده به ثروت داشته باشيد. مثلا بتوانيد خودتان را با تكنولوژي روز تطبيق دهيد، يا اين كه زبان انگليسي را به عنوان زبان دوم بلد باشيد و بتوانيد از آن استفاده كنيد. انگيزه، سياست، آموزش، تطبيق پذيري و. همه فاكتور‌هايي ست كه يك فرد براي پولدار شدن به آن نياز دارد. به جاي خيره شدن به يك نقطه كوچك، شما بايد ذهن تان را وسعت دهيد. مثلا اگر يك مغازه كوچك داريد، چرا به فروش آنلاين كه امروزه حرف اول را مي‌زند، فكر نمي‌كنيد. پس جدا از سخت كوشي، به گزينه‌هاي ديگر هم فكر كنيد.

در شغلي هستيد كه از آن نفرت داريد

به شغل تان فكر كنيد. آيا واقعا به آن علاقه داريد؟ تحقيقات نشان داده كه افراد در حوزه‌اي كه به آن علاقه دارند، كار نمي‌كنند. اما حال زمان آن است كه بار ديگر فكر كنيد. واقعا با زندگي تان چه كرده ايد؟ چرا به گزينه‌هاي ديگر نمي‌انديشيد؟ شايد يكي از دلايلي كه شما نتوانسته ايد تاكنون ميلياردر شويد همين باشد. افراد موفق هميشه سعي مي‌كنند زندگي بهتري براي خود بسازند. آن‌ها به دنبال كار‌هايي كه به آن علاقه‌اي ندارند، نمي‌روند؛ بنابراين سعي كنيد در زمينه‌اي كه علاقه فردي تان است، كار كنيد تا انگيزه لازم را براي پيشرفت داشته باشيد.

چرا ثروتمند نمي‌شويم؟

زمان زيادي را صرف خوش‌گذراني مي‌كنيد

به راستي چقدر براي يادگيري خود وقت مي‌گذاريد؟ چقدر از زمان تان را صرف خوشگذراني مي‌كنيد؟ اگر شما جزو افرادي هستيد كه زمان زيادي را صرف گشت و گذار، ميهماني، سينما رفتن و ... مي‌كنيد، خب طبيعي ست كه از ثروت دور شويد. شما براي هر دقيقه از زندگي تان تصميم مي‌گيريد، اين كه برخي از ساعات زندگي تان را به خوشگذراني اختصاص دهيد، بد نيست، اما نبايد در اين راه افراط كنيد. اگر مي‌خواهيد روزي ثروتمند شويد، تمركزتان را بر اين كار بگذاريد.

از تغييرات مي‌ترسيد

تغييرات سخت است، اما اگر مي‌خواهيد در زندگي پيشرفت كنيد، بايد خودتان را از نقطه امن تان بيرون بكشيد. اگر اين كار را نكنيد، از سرعت زندگي عقب مي‌افتيد. زندگي مدام در حال دگرگوني ست، او به افرادي كه در اين چرخه نتوانند خودشان را با اين تغييرات وفق دهند، مي‌خندد. زندگي امروز را با زندگي ۵۰ سال قبل مقايسه كنيد. آيا تغييرات را احساس نمي‌كنيد؟ شما هم مانند زندگي اگر بخواهيد پيشرفت كنيد، بايد تغييرات لازم را به زندگي تان بدهيد.

با افرادي كه زندگي ساده‌اي دارند، در تماس هستيد

اگر مي‌خواهيد پولدار شويد، بايد با افراد ثروتمند در تماس باشيد. در واقع شما بايد با افرادي كه هدفي مشابه شما دارند، در تماس باشيد. همين كار باعث مي‌شود كه انگيزه لازم را براي تلاش كردن به دست آوريد. البته اين بدين معني نيست كه خودتان را با آن‌ها مقايسه كنيد، در واقع شما بايد بهم كمك كنيد نه اين كه در مقابل يكديگر باستيد و مانع هم شويد.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
موضوعات
آمار سایت
 • کل مطالب : 10
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 17
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 10
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 45
 • بازدید ماه : 381
 • بازدید سال : 381
 • بازدید کلی : 3554
 • <
  پیوندهای روزانه
  آرشیو
  اطلاعات کاربری
  نام کاربری :
  رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  کدهای اختصاصی